Magurka UPHILL MTB x 2

W sobotę 24 czerwca 2023 roku odbędą się zawody „Magurka UPHILL MTB” w kolarstwie górskim zorganizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach. To kolejne zawody w tym cyklu. Tegoroczne zawody odbędą się w nowej formule na znacznie wydłużonej trasie.

Podjazd 1 – nastąpi startem wspólnym spod hali sportowej GOSiR Wilkowice (przy ul. Szkolnej 8a), następnie drogą asfaltową na Magurkę oraz częścią terenową. Długość trasy do pokonania to 5,5 km przy 471 m różnicy wzniesień.

Podjazd 2 – nastąpi od szlabanu na przełęczy Przegibek. Zawodnicy będą startować co 10 sekund w dowolnej kolejności. Nie ma reguły, że jeśli ktoś na Magurkę przyjechał pierwszy, to z Przegibka też ruszy pierwszy. Długość trasy do pokonania to 2,8 km i 241 m przewyższenia.

Suma obu przejazdów wyłoni zwycięzców w kategorii open i poszczególnych wiekowych. Rozdanie nagród odbędzie się przy budynku sędziowskim tras biegowych na Magurce Wilkowickiej. Na uczestników czekać będzie bufet z poczęstunkiem i napoje regeneracyjne.

Aby wziąć udział w zawodach należy zarejestrować na stronie www.time4sport.pl. Wpisowe 0 zł. Dokonanie zgłoszenia przez Internet nie wyklucza obowiązku osobistego zgłoszenia w biurze zawodów w dniu imprezy i złożenia wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej.

Organizatorzy zawodów to: GLKS Wilkowice, Ministrostwo Sportu i Turystyki, Gmina Wilkowice, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach.

Program zawodów:

8:30 – otwarcie biura zawodów (GOSiR Wilkowice, ul. Szkolna 8a)

10:00 – Start Magurka UPHILL – Podjazd 1 z Wilkowic

11:10 – zjazd na przełęcz Przegibek

11:30 – Start Magurka UPHILL – Podjazd 2 z Przegibka

13:00 – Rozdanie nagród i zakończenie imprezy

Strona organizatora: http://gosir.wilkowice.pl