Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

Obiekty sportowe

Hala widowiskowo-sportowa GOSiR

Hala widowiskowo-sportowa GOSiR

Adres:
Wilkowice, ul. Szkolna 8a

Zarządca:
GOSiR Wilkowice
tel.: 33/488 30 03

Hala sportowa mieści się przy ulicy Szkolnej 8a w Wilkowicach. Obiekt tworzy parkiet do gry w różnych dyscyplinach (40 x 20 m) wraz zapleczem szatniowo-sanitarnym (5 pomieszczeń) i trybunami dla 296 osób. W skład kompleksu wchodzą również pomieszczenia biurowe, zaplecze techniczne obiektu, sala konferencyjna oraz sauna. Z obiektu korzystali przedstawiciele wielu dyscyplin sportowych podczas przygotowań i zawodów sportowych, w tym m.in. męska reprezentacja w piłce ręcznej, której ówczesnym szkoleniowcem był Bogdan Wenta. Na co dzień wykorzystywany jest do zajęć wychowania fizycznego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach. Swoje mecze rozgrywają tu także: sekcja siatkówki GLKS Wilkowice oraz sekcja piłki ręcznej KS Bystra. 

Trasy biegowe na Magurce

Trasy biegowe na Magurce

Adres:
Wilkowice, Magurka Wilkowicka

Zarządca:
GOSiR Wilkowice
tel.: 33/488 30 03

Projekt pn. „Budowa tras do narciarstwa biegowego w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej” realizowany był przez gminę Wilkowice w partnerstwie z gminą Czernichów w ramach Priorytetu III „Turystyka” , Poddziałanie 3.2.2. „Infrastruktura okołoturystyczna – podmioty publiczne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, a jego wartość wyniosła blisko 1,8 mln złotych. Oficjalne otwarcie trasy o łącznej długości 3,75 km nastąpiło 28 stycznia 2012 roku, podczas VII Pucharu Magurki. Na szczycie znajduje się też budynek stanowiący zaplecze techniczne dla obsługi trasy narciarstwa biegowego. Trasy są miejscem, z którego korzystają mieszkańcy, a swoje umiejętności sportowe szlifują tu zawodnicy sekcji biegów narciarskich LKS „Klimczok” Bystra. Od kilku lat odbywa się tu też jedna z najważniejszych, gminnych imprez sportowych – Puchar Magurki „Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg” w biegach narciarskich.

Stadion lekkoatletyczny GOSiR

Stadion lekkoatletyczny GOSiR

Adres:
Wilkowice, ul. Szkolna 8a

Zarządca:
GOSiR Wilkowice
tel.: 33/488 30 03

Według licznych obserwatorów to jeden z najbardziej malowniczychstadionów w Polsce. Z wysokości bieżni rozpościera się bowiem widok ma szczyty Beskidu Śląskiego. Do dyspozycji użytkujących oddana została bieżnia okólna o długości 150 m, bieżnia prosta o długości 110 m oraz stanowiska do skoku w dal i rzutu kulą. Uzupełnieniem są dwie zewnętrze szatnie.

Z obiektu regularnie korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach oraz mieszkańcy Gminy. Organizowanych jest tutaj szereg lekkoatletycznych zawodów szkolnych.

Stadion piłkarski GOSiR

Stadion piłkarski GOSiR

Adres:
Wilkowice, ul. Samotna 12

Zarządca:
GOSiR Wilkowice
tel.: 33/488 30 03

Stadion piłkarski w Wilkowicach powstał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość inwestycji wyniosła ok. 1,5 mln zł i zrealizowano ją w drugiej połowie 2011 r. Dzięki temu, w miejscu dawnego boiska piłkarskiego, powstał stadion z płytą boiska o wymiarach 105 x 66 m oraz trybuny na 296 miejsc. Uroczyste otwarcie nastąpiło 15 maja 2012, w ramach którego na stadionie odbył się mecz międzypaństwowy Polska U-15 – Chorwacja U-15. Na co dzień swoje mecze ligowe rozgrywają na nim drużyny GLKS Wilkowice oraz KS Bystra.

Na kompleks sportowy przy ul. Samotnej 12, poza stadionem, składają się: boisko ze sztuczną nawierzchnią typu Orlik, boisko z nawierzchnią poliuretanową oraz boisko z nawierzchnią hybrydową.

Kompleks skoczni narciarskich w Bystrej

Kompleks skoczni narciarskich w Bystrej

Adres:
Bystra, ul. Ochota

Zarządca:
GOSiR Wilkowice
tel.: 33/488 30 03

Kompleks skoczni narciarskich w Bystrej stanowią dwie skocznie o punktach konstrukcyjnych – K18 i K27. Korzystają z nich na co dzień przede wszystkim młodzi zawodnicy LKS Klimczok Bystra, przygotowując się do kolejnych zawodów i zmagań. Co warte podkreślenia pokryte są nawierzchnią igelitową, dzięki czemu obiekt dostępny jest dla skoczków przez cały rok. Obok zeskoków znajduje się pięcioosobowa wieża sędziowska z biurem i zapleczem dla zawodników. Rozgrywane są tutaj m.in. zawody w ramach Memoriału Józefa Przybyły.

Hala sportowa w Bystrej

Hala sportowa w Bystrej

Adres:
Bystra, ul. Szczyrkowska 2 (wejście od ul. Ochota) 

Zarządca:
Szkoła Podstawowa nr  2 im. Juliana Fałata w Bystrej 
Tel.: 33/817 13 36

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr. 2 im. Juliana Fałata w Bystrej powstała w roku 2011 i została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu. Wartość inwestycji wynosiła ponad 3 miliony złotych, co pozwoliło na wybudowanie w pełni wyposażonej hali o wymiarach 36x18 m wraz z przenośnymi trybunami na 180 osób. Inwestycja ta przyczyniła się do powstania w ówczesnym Gimnazjum im. Juliana Fałata oddziałów sportowych oraz rozwoju piłki ręcznej. Na co dzień hala służy jako miejsce prowadzenia zajęć wychowania fizycznego przez uczniów Szkoły Podstawowej oraz bywa wynajmowana przez rozmaite grupy. Swoje mecze ligowe rozgrywają tu między innymi piłkarki ręczne KS Bystra.  

Boisko w Bystrej

Boisko w Bystrej

treść

Siłownia GOSiR

Siłownia GOSiR

Adres:
Wilkowice, ul. Szkolna 8a

Zarządca:
GOSiR Wilkowice
tel.: 33/ 470 67 25


W kompleksie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach, przy ul. Szkolnej 8a, znajduje się siłownia wyposażona w sprzęt do ćwiczeń – bieżnie, orbitreki, steppery, sztangi, atlasy czy urządzenie do ćwiczeń „wioślarz”. Z siłowni korzystać można od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00. Pozostaje ona do dyspozycji klientów indywidualnych, przewidziano jednak także możliwość wynajmu dla zorganizowanych grup.


Korty tenisowe OPEN

Korty tenisowe OPEN

Adres:
Bystra, ul. Pod Piekłem 29

Zarządca:
Korty Tenisowe OPEN
Tel.: 661 081 000

Całoroczny sportowy obiekt położony na granicy Bielska-Białej i Bystrej przy ul. Pod Piekłem 29 przy trasie na Szczyrk. Dysponuje oświetlonymi kortami tenisowymi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się domek klubowy z szatniami i zapleczem socjalnym. Z dużego zadaszonego tarasu, można obserwować grających. Obiekt jest otwarty od 6 rano do 23 wieczorem

Pozostałe aktualności: