Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

DLA AKTYWNYCH

KOLARSTWO GÓRSKIE

Gmina Wilkowice stanowi doskonałe miejsce do uprawiania coraz popularniejszego sportu, jakim systematycznie staje się kolarstwo górskie. Zarówno Wilkowice, jak i Bystra (masyw Klimczoka i Szyndzielni) są idealną bazą wypadową na ścieżki pieszo-rowerowe dla żądnych rowerowo-górskich przygód.

Szczególnie polecane są ścieżki - ta łącząca Miasto Bielsko-Biała ze ścieżkami w Szczyrku oraz trasy wokoło Koziej Góry, kończące się zjazdem do Bystrej.


TURYSTYKA GÓRSKA

Gmina Wilkowice jest miejscem, które z całą pewnością, zamieszka w sercu każdego fana pieszych wędrówek górskich. Niewiele jest w końcu w Polsce gmin, które mogą cieszyć się z umiejscowienia na ich terenie dwóch pasm górskich (Beskid Mały i Beskid Śląski), kilku powszechnie rozpoznawalnych szczytów oraz aż trzech schronisk górskich (Klimczok, Szyndzielnia, Magurka Wilkowicka)!

Baza szlaków turystycznych na terenie Gminy Wilkowice

Baza schronisk na terenie Gminy Wilkowice


NORDIC WALKING


Nordic walking to, zdobywająca coraz szerszą popularność, forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Nordic walking polecany jest bez względu na wiek, kondycję czy tuszę, co czyni go klasyczną aktywnością dla każdego. Gmina Wilkowice, dzięki swojemu wyjątkowemu ukształtowaniu powierzchni, sprawia, że doskonałą przestrzeń dla siebie znajdują tu zarówno początkujący jak i zaawansowani hobbyści tej formy rekreacji. W Gminie Wilkowice nordic walking najmocniej rozwija się w Mesznej. Funkcjonujące tam Stowarzyszenie Rozwoju Mesznej organizuje zajęcia z instruktorem w tym zakresie oraz coroczny Rajd Nordic Walking o Puchar Białego Jelenia z Herbu Mesznej. 


Pozostałe aktualności: