DLA AKTYWNYCH

KOLARSTWO GÓRSKIE

Gmina Wilkowice stanowi doskonałe miejsce do uprawiania coraz popularniejszego sportu, jakim systematycznie staje się kolarstwo górskie. Zarówno Wilkowice (masyw Magurki), jak i Bystra (masyw Klimczoka) są idealną bazą wypadową na ścieżki "Enduro Trails - Bielsko-Biała" dla żądnych rowerowo-górskich przygód.

Kompleks „Enduro Trails–Bielsko-Biała” to sieć jednokierunkowych tras rowerowych, tzw.„singletracków”. Są to najbardziej lubiane przez kolarzy górskich wąskie, kręte i pofalowane ścieżki o różnym stopniu trudności, od tych łatwiejszych, łagodnie opadających, aż po strome, wymagające technicznie zjazdy.

Więcej informacji na stronie internetowej Enduro Trails Bielsko-Biała.


TURYSTYKA GÓRSKA

Gmina Wilkowice jest miejscem, które z całą pewnością, zamieszka w sercu każdego fana pieszych wędrówek górskich. Niewiele jest w końcu w Polsce gmin, które mogą cieszyć się z umiejscowienia na ich terenie dwóch pasm górskich (Beskid Mały i Beskid Śląski), kilku powszechnie rozpoznawalnych szczytów oraz aż trzech schronisk górskich (Klimczok, Szyndzielnia, Magurka Wilkowicka)!

Baza szlaków turystycznych na terenie Gminy Wilkowice

Baza schronisk na terenie Gminy Wilkowice


NORDIC WALKING


Nordic walking to, zdobywająca coraz szerszą popularność, forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Nordic walking polecany jest bez względu na wiek, kondycję czy tuszę, co czyni go klasyczną aktywnością dla każdego. Gmina Wilkowice, dzięki swojemu wyjątkowemu ukształtowaniu powierzchni, sprawia, że doskonałą przestrzeń dla siebie znajdują tu zarówno początkujący jak i zaawansowani hobbyści tej formy rekreacji. W Gminie Wilkowice nordic walking najmocniej rozwija się w Mesznej. Funkcjonujące tam Stowarzyszenie Rozwoju Mesznej organizuje zajęcia z instruktorem w tym zakresie oraz coroczny Rajd Nordic Walking o Puchar Białego Jelenia z Herbu Mesznej. 


Najnowsze wiadomości z Wilkowic: