Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych
LOGO GMINY WILKOWICE


Od 10 lutego 2021 r., na mocy Zarządzenia nr 42/2021 Wójta Gminy Wilkowice, Gmina Wilkowice ma nowe logo, które stosowane jest na materiałach komunikacyjnych i promocyjnych gminy i urzędu.

Projekt logo wyłoniony został w konkursie na opracowanie nowego logo gminy wraz z podstawową księgą znaku, który na końcu 2019 roku ogłoszony został przez Wójta Gminy. konkurs na opracowanie nowego

logo gminy wraz z podstawową księgą znaku. Ostatecznie, specjalnie powołana do tego celu, komisja konkursowa, stosując kryteria artystyczne, graficzne oraz użytkowe, wyłoniła zwycięzcę konkursu, którym została firma Agata Kość – Kość Visuals (Agata Kość i Sebastian Kawalec).
"Projekt logo podkreśla walory przyrodnicze gminy, jest nowoczesną interpretacją graficzną z zachowaniem tradycyjnej formy herbowej tarczy, charakterystycznej dla tradycyjnych symboli samorządowych. Elementy graficzne są na tyle proste w swojej formie, że bez problemu nadają się do powielania na różnych materiałach, nośnikach i technikach druku. Trójkąty są uproszczeniem drzewostanów – symbolizują wysokie zbocza górskie porośnięte gęsto, piękną roślinnością. Dodatkowo w kształcie gór ukryta jest litera “W”, która nawiązuje bezpośrednio do nazwy gminy Wilkowice. Dzięki temu logo jest pełne ukrytych symboli związanych z gminą – jest “uszyte na miarę"

Poniżej pobrać można, przyjętą wspomnianym Zarządzeniem Księgę Znaku. 


Pozostałe aktualności: