Szanowni Państwo!

Od 1 sierpnia 2025 roku grupy nieformalne mogą ubiegać się o dofinansowanie inicjatyw lokalnych. Każda grupa nieformalna może pozyskać aż 6000 zł na realizację swojego pomysłu na działania skierowane do społeczności lokalnej.

Nabór wniosków ruszył 1 sierpnia o godz. 8:00 i potrwa do 24 sierpnia do godz. 23:59. Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora dostępnego pod adresem: https://bcp.engo.org.pl.

Kto może się zgłosić?

Grupę nieformalną tworzą trzy osoby dorosłe, mieszkające/pracujące/uczące się na terenie jednego z czterech objętych projektem powiatów: bielskim, cieszyńskim, żywieckim lub w mieście Bielsko-Biała.

Dofinansowanie należy przeznaczyć na działania mieszczące się w jednym z trzech obszarów tematycznych:

·        ekologia (m.in. ochrona środowiska, recykling, zapobieganie powstawaniu odpadów);

·        zachowanie tożsamości lokalnej i regionalnej oraz więzi z historią i dziedzictwem przemysłowym, w tym zachowanie tożsamości społeczności górniczych i zadbanie o ciągłość minionych i przyszłych społeczności ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich materialne i niematerialne dziedzictwo górnicze, w tym kulturę;

·        rozwiązywanie zdiagnozowanych problemów społecznych.

Gdzie znaleźć więcej informacji?

Szczegółowy regulamin czwartego naboru, wzór wniosku oraz karta oceny dostępne są w zakładce „Dokumenty obowiązujące w naborze czwartym” na stronie projektu: https://zip.bcp.org.pl/.

Kontakt dla zainteresowanych:

Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości – Zielony Inkubator Pomysłów

E-mail: zip@bcp.org.pl
Tel.: +48 500 161 150, 33 496 02 08
https://zip.bcp.org.pl/

Działanie realizowane w ramach projektu “Lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego” realizowanego przez Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w partnerstwie z Gminą Czechowice-Dziedzice, dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) – działanie FESL.10.24 Włączenie społeczne – wzmocnienie procesu sprawiedliwej transformacji.

W razie potrzeby służymy dodatkowymi informacjami

Zachęcamy do składania wniosków!