1. miejsce w województwie, 22. w Polsce!

Nasza Gmina została sklasyfikowana na najwyższym miejscu spośród wszystkich samorządów w województwie śląskim, w kategorii „Gmin Wiejskich” za lata 2018 – 2023. W rankingu, przygotowywanym od wielu lat przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” (https://wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Sukces_kadencji_2018-2023.pdf - strona 141), zajęliśmy historyczne 22., miejsce spośród 1513 gmin wiejskich w całej Polsce!!!

Dane ujęte w rankingu wskazują na znakomite osiągnięcia w zakresie realizowanych ogromnych projektów inwestycyjnych służących mieszkańcom. Jednym z takich projektów był, zakończony końcem ubiegłego roku, największy projekt inwestycyjny w historii gminy - „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Wilkowice w wyznaczonych obszarach aglomeracji”.

Więcej na temat rankingu oraz inwestycyjnych działań naszej gminy znajdziecie Państwo w artykule w Gazecie Beskidzkiej, dostępnej m.in. w Urzędzie Gminy.