Przez równo pół roku - od 1 kwietnia do 30 września (do godzimy 24:00), na terenie naszego kraju trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - najważniejsze, realizowane raz na 10 lat, badanie statystyczne.  W Gminie Wilkowice zakończyliśmy ostatecznie Narodowy Spis Powszechny na poziomie 95,13 % wszystkich mieszkań!

Koniec Spisu Powszechnego to okazja do podziękowania wszystkim, którzy wypełnili obowiązek spisowy i wzięli udział w badaniu. Szczególnie dziękujemy też wszystkim osobom zaangażowanym w pracę na rzecz powodzenia misji spisowej w naszej gminie oraz promocję tego wydarzenia - naszym gminnym rachmistrzom, pracownikom Gminnego Biura Spisowego, przedstawicielom gminnych jednostek i organizacji społecznych.  Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie 6 miesięcy nieustanie przypominali, że wszyscy #LiczymySięDlaPolski i każdy z nas powinien wziąć udział w spisie powszechnym.