Wczoraj, 15 lipca, na hali Centralnego Ośrodka Sportu "Torwar" w Warszawie, została zorganizowana konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano skład Reprezentacji Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Do stolicy Japonii pojedzie, by reprezentować nasz kraj, łącznie 89 sportowców. Najważniejszą wiadomością dla nas jest fakt, iż na tej prestiżowej liście znalazło się nazwisko mieszkanki Bystrej, Dominiki Putyry!


Fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski


Bystrzanka, Dominika Putyra, reprezentująca na co dzień Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących "Syrenka" Warszawa, wystąpi podczas Igrzysk Paraolimpijskich w dyscyplinie parakolarstwo, w konkurencji tandemów. Nominacja do Kadry Narodowej, stanowiąca wielkie wyróżnienie i nobilitację, stanowi pokłosie doskonałej formy sportowej, jaką Dominika prezentuje od wielu miesięcy, W 2021 roku Dominika zdążyła już, między innymi, zostać medalistką Parakolarskich Szosowych Mistrzostw Świata w portugalskiej miejscowości Cascais oraz dwukrotną medalistką, organizowanych w Austrii, Mistrzostw Europy. Jak sama podkreśla, również do Toki nie zamierza jechać "na wycieczkę", lecz po to, by w najlepszy możliwy sposób reprezentować nasz kraj i bardzo poważnie włączyć się do walki o olimpijskie medale.

Dominika Putyra będzie drugim sportowcem związanym z Gminą Wilkowice, który dostąpi zaszczytu reprezentowania Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich. Wcześniej, uczestnikiem Igrzysk, a nawet ich medalistą (brąz - Ateny 2004) był, mieszkający w Wilkowicach lekkoatleta, Tomasz Hamerlak. Jej przygotowania i występ w Tokio, na pewno będziemy z zainteresowaniem śledzić i na bieżąco relacjonować. Wielkie sportowe wyzwania, wiążą się też nierozerwalnie, z wyzwaniami organizacyjnymi. Dlatego też, Dominika uruchomiła, za pośrednictwem jednego z portali internetowych, specjalną zbiórkę, poprzez którą można wesprzeć proces przygotowania sprzętowego do Jej startu w Tokio. Zdolną sportsmenkę z Bystrej wesprzeć można pod adresem -> https://polakpotrafi.pl/projekt/tandemem-po-zloto-...

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września 2021 roku. Polskę reprezentować będzie łącznie 89 sportowców, w takich dyscyplinach jak: paralekkoatletyka, paratenis stołowy, paraszermierka, parakolarstwo czy parapływanie. Wyczyny polskich sportowców śledzić będzie można w Telewizji Publicznej, która już zapowiedziała realizację ok 100 godzin transmisji na żywo z Tokio.