W poniedziałek, 31 maja, w Gminnym Ośrodku Kultury "Promyk" odbył się finał konkursu II Gala Sportu Gminy Wilkowice, podczas której wyróżniono najwybitniejsze osoby i wydarzenia świata sportu naszej Gminy w 2020 roku.

Jak się okazało, pandemia, mimo iż storpedowała wiele zawodów i wydarzeń, nie przeszkodziła naszym sportowcom w rozwoju oraz osiąganiu kolejnych sukcesów. II Gala Sportu Gminy Wilkowice stanowiła podsumowanie, udanego sportowo roku 2020. Była okazją, by wybitnym postaciom świata sportu pogratulować kolejnych sportowych sukcesów, ale i pasji, niezłomności, uporu i pracowitości. 

Jeśli idzie o rozstrzygnięcia - tytuł Sportowca Roku, ponownie, jak rok temu, trafił w ręce skoczka narciarskiego z Wilkowic, Jakuba Wolnego. Przyznać jednak uczciwie trzeba, że młodziutka konkurencja dla Jakuba w tej kategorii zaczyna "mocno deptać mu po piętach." Trenerem Roku, w uznaniu za niezwykły progres zawodników UKS "Alfa" Wilkowice, został Janusz Kruk. Tytuły Drużyny Roku oraz Talentu Roku (Piotr Wrona) przypadły w udziale GLKS Wilkowice, co było pokłosiem największego sukcesu w historii wilkowickiego klubu - brązowego medalu Mistrzostw Polski w Futsalu U-13. Duże emocje wśród zebranych wywołała nagroda dla Pań Katarzyny Konwa i Kamili Anczykowskiej w kategorii Wydarzenie Sportowe Roku 2020. Nagroda stanowiła dowód wielkiego szacunku dla, z jednej strony - heroicznej walki o powrót do zdrowia mieszkanki Wilkowic po fatalnym, zeszłorocznym wypadku, z drugiej zaś strony - wielkiego poruszenia ludzkich serc i licznych aktów pomocy i wsparcia dla poszkodowanych kolarek. Akcja pod nazwą "Kasia i Rita - powrót do życia" zainicjowana została właśnie przez Panią Kamilę Anczykowską. Mecenasem Sportu Roku 2020 został Pan Wojciech Młynarski, który od lat bardzo mocno zaangażowany jest w rozwój sekcji biegów narciarskich klubu LKS "Klimczok-Bystra", wspierając go na wiele rozmaitych sposobów. 

Pełna lista laureatów poniżej. Szersza relacja z wydarzenia w czerwcowym numerze "Głosu Gminy Wilkowice" oraz, już wkrótce, w specjalnej wideorelacji z wydarzenia na gminnym profilu YouTube.


Kategoria: SPORTOWIEC ROKU 2020

Kategoria: TRENER SPORTOWY ROKU 2020

Kategoria: TALENT SPORTOWY ROKU 2020

Kategoria: DRUŻYNA SPORTOWA ROKU 2020 

Kategoria: WYDARZENIE SPORTOWE ROKU 2020

Kategoria: MECENAS SPORTU ROKU 2020