Mieszkanka Bystrej, Dominika Putyra została w ostatnich dniach medalistką Parakolarskich Szosowych Mistrzostw Świata, które w dniach 9-13 czerwca rozgrywane były w portugalskiej miejscowości Cascais. Duet: Dominika Putyra oraz pilot Ewa Bańkowską zajął 3. miejsce w jeździe na czas kolarskich tandemów osób niewidomych i niedowidzących, na dystansie 33,6 km. W konkurencji tej, w której podczas Mistrzostw wystartowało 15. zespołów, złote krążki przypadły w udziale Brytyjkom, a srebrne medale na szyi zawiesiły reprezentantki Irlandii. Łącznie Reprezentanci Polski przywieźli z Portugalii 3 brązowe medale.

Wielki sukces w Portugalii to nie jedyne osiągnięcie, które w ostatnich dniach przypadło w udziale kolarskiej mistrzyni spod Klimczoka. Dominika Putyra zdążyła już wrócić z Półwyspu Iberyjskiego i wziąć udział w rozgrywanych na Pomorzu Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, gdzie w duecie ze wspomnianą Ewą Bańkowską, sięgnęła po Mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas tandemów (NC) na dystansie 23,35 km. Warto też przypomnieć, że wcześniej, podczas rozgrywanych w Austrii Mistrzostw Europy (3-6 czerwca) Dominika Putyra zdobyła złoty medal tej imprezy w tandemowym wyścigu indywidualnym na czas oraz srebro w konkurencji ze startu wspólnego.