Wielki sukces stał się w trakcie ostatniego przedświątecznego weekendu udziałem młodych zawodników GLKS Wilkowice. Zwodnicy z rocznika 2008, podczas rozgrywanych w Ustce Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-13, zajęli 3. miejsce, przywożąc do Wilkowic niezwykle cenne, brązowe medale.

W Ustce odbyły się zawody historyczne - po raz pierwszy rozgrywane w tej kategorii wiekowej.  Reprezentanci klubu z Wilkowic awans na ten wyjątkowy turniej uzyskali 11 listopada, kiedy to, podczas turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Wilkowicach, udało się zająć drugie, premiowane właśnie wyjazdem na tę imprezę miejsce. Ekipa GLKS Wilkowice do Ustki udała się w dobrych nastrojach, z pełnym przekonaniem o tym, że jest w stanie podjąć rękawice w starciu z każdym rywalem. Tak też w praktyce było...

Podopieczni duetu trenerskiego Krzysztof Bąk & Daniel Gala do Ustki wyruszyli już w czwartek, by w piątek, ze świeżymi siłami rozpocząć grupowe zmagania od potyczki z gospodarzami turnieju, zawodnikami Jantara Ustka. Drużynę z Ustki udało się pokonać. Podobnie było podczas sobotnich, grupowych meczów, w których wyższość graczy GLKS uznać musieli piłkarze z Torunia i Brzeska. Prawdziwym popisem zawodników GLKS okazał się niedzielny, ćwierćfinałowy mecz z Gwiazdą Ruda Śląska, wygrany aż 5:1. 

Półfinał, podczas którego Wilkom przyszło zmierzyć się z zespołem Piasta Gliwice, przyniósł mnóstwo emocji. Drużyna GLKS dwukrotnie wychodziła podczas tego starcia na prowadzenie, jednak Gliwiczanom udawało się doprowadzić do wyrównania. O tym, kto zagra w finale, musiały ostatecznie zdecydować rzuty karne, które skuteczniej egzekwowali piłkarze Piasta. Drogą do medalu Mistrzostw Polski dla ekipy z Wilkowic pozostał więc mecz o 3. miejsce z przedstawicielem województwa mazowieckiego - Bór Regut. Spotkanie to przebiegło po myśli zespołu GLKS - wynik 6 : 3 jasno pokazał, kto w tym starciu był lepszy. Trzecie miejsce! Brązowe medale zawisły na szyjach zawodników GLKS! Historia klubu z Wilkowic zapisała się w dalekiej, nadmorskiej Ustce! 

Brązowe medale to nie jedyne wyróżnienia, jakie tego dnia przypadły zawodnikom GLKS. Piotr Wrona, autor 11 goli w Ustce, okazał się ostatecznie królem strzelców turnieju. Adam Ciućka wybrany został z kolei najlepszym zawodnikiem Mistrzostw. To wyjątkowe, indywidualne osiągnięcia wspomnianej dwójki.

Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów i całego klubu GLKS Wilkowice!


Droga zawodników GLKS Wilkowice po medal MMP U13:

Faza grupowa: 
Jantar Ustka 3 : 4 GLKS Wilkowice (gole: Wrona 3, Mardaus) 

TAF Toruń 2 : 3 GLKS Wilkowice (Wrona, Kubica, Rączka)
AP Canpack Okocimski Brzesko 0 : 6 GLKS Wilkowice (Wrona 3, Frasunek, Ciućka, Mardaus)

Ćwierćfinał:
GLKS Wilkowice 5 : 1 Gwiazda Ruda Śląska (Wrona 3, Ciućka, Frasunek)

Półfinał:
GLKS Wilkowice 2 : 2 (k. 3 : 5) Piast Gliwice (Ciućka, Wrona)

Mecz o 3. miejsce:
GLKS Wilkowice 6 : 3 Bór Regut (Mardaus 3, Kubica 2, Ciućka)


Skład brązowych medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-13: 

Krzysztof Drewniak, Olivier Szkutnicki, Piotr Wrona, Dominik Kubica, Adam Ciućka, Dawid Mardaus, Aleksander Frasunek, Szymon Rączka, Bartosz Wójtowicz, Wojciech Tymich, Filip Maślonka, Kamil Boba

Trenerzy: Krzysztof Bąk, Daniel Gala,  Kierownik drużyny: Krzysztof Wrona