Spore wsparcie na inwestycje w roku 2020 uzyskał od Zarządu Województwa Śląskiego Szpital Kolejowy w Wilkowicach-Bystrej. Łącznie było to aż ok 5,5 mln złotych. 

Najpoważniejszą inwestycją, jaką udało się zrealizować w ostatnich tygodniach w Szpitalu Kolejowym, był remont mocno wysłużonej już drogi dojazdowej do szpitala. Droga ta, nieremontowana od blisko 70 lat, została poszerzona do 5 metrów. Wymieniono jej podbudowę, odwodnienie i oświetlenie. Wybudowano też 4 parkingi dla gości szpitala oraz wyremontowano cały ciąg schodów do obiektu. Wszystko to pochłonęło kwotę ok 2,7 mln złotych! 

fot. www.bielsko.info


Inwestycji w Szpitalu Kolejowym było w ostatnim czasie jednak znacznie więcej. Odnowiono, między innymi: taras zewnętrzny i mur oporowy. W trakcie remontu pozostają łazienki oraz klatka schodowa. Wymieniane są również instalacje wodociągowe. Poza elementami infrastruktury, udało się też spore fundusze zainwestować, w tak potrzebny w szpitalu, sprzęt medyczny. Udało się zakupić przenośny respirator, aparat EKG, kardiomonitor, defibrylator, koncentratory tlenu. Kupiono też samochód do transportu pacjentów. 


fot. Jacek Kachel/Wydział Prasowy UMBB