Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka"  w roku 2023


W ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka" w roku 2023 Gmina Wilkowice otrzymała dofinansowanie na dwa zadania, które zostaną zrealizowane na terenie naszej Gminy.
 
1. Budowa terenowej trasy rowerowej “Kubuś” typu singletrack wraz ze stojakami na rowery, ławką oraz tablicą informacyjną – w ramach tej inwestycji zostanie wybudowana trasa rowerowa dla najmłodszych rowerzystów o małym stopniu trudności. Z pewnością będzie stanowiła miejsce, gdzie dzieci będą mogły stawiać pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu i zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu! Całość założenia stanowić będzie jedna trasa zjazdowa o długości około 157 mb oraz odcinek służący jako droga powrotna do punktu startu. Wykonane zostaną profilowane zakręty oraz przeszkody takie jak kładki, muldy, uskoki terenu.
 
2. Budowa ogólnodostępnego placu zabaw w Bystrej Południowej – w ramach tej inwestycji, na styku ulic: Kościelnej i Grzybowej w Bystrej, wykonane zostaną prace polegające na montażu nawierzchni bezpiecznej w postaci gumowych mat przerostowych, budowie ogrodzenia oraz montażu wyposażenia placu zabaw. 


Oba zadania współfinansowane są ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu “Inicjatywa Sołecka”.
 
Lista wszystkich zadań zrealizowanych w ramach “Inicjatywy Sołeckiej” dostępna jest na stronie: https://www.slaskie.pl/content/marszalkowski-konku...
 

Pozostałe aktualności: