Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

gminna strefa aktywności gospodarczej

GMINNA STREFA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ

Ważnym etapem dla rozwoju gospodarczego Gminy Wilkowice było ustanowienie Gminnej Strefy Aktywności Gospodarczej, którą na terenie Wilkowic, Mesznej oraz sąsiednich Rybarzowic rozbudowywano w latach 2010-13. Teren ten wydzielono z przeznaczeniem na inwestycje produkcyjne, usługowe i handlowe. Jego powierzchnia na terenie Gminy Willkowice to ok 15 ha, na którą składają się między innymi: w pełni uzbrojone przez gminę działki, drogi wewnętrzne i tereny zielone. Między innymi, dzięki środkom unijnym za ponad 6 mln zł wybudowano drogę (dziś ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego) o długości 1528 m, w pełni uzbrojoną i wyposażoną w niezbędne media.


ATUTY GMINNEJ STREFY AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ

Gminna Strefa Aktywności Gospodarczej posiada szereg atutów, które czynią ją atrakcyjną lokalizacją dla lokalnych przedsiębiorców oraz inwestorów zewnętrznych. To przede wszystkim doskonała dostępność komunikacyjna, stwarzająca korzystne możliwości eksportu wyrobów, przede wszystkim na południe Europy. Strefa posiada bezpośredni zjazd z drogi ekspresowej S1 (Bielsko-Biała - Zwardoń), która przez nią przebiega. 

Strefa umiejscowiona jest również w bliskiej odległości od Bielska-Białej - dużego, prężnie rozwijającego się ośrodka przemysłowego (motoryzacja, przemysł maszynowy), będącego jednocześnie największym miastem całej Aglomeracji Beskidzkiej. 

Dodatkowym atutem Gminnej Strefy Aktywności Gospodarczej jest atrakcyjny, malowniczy krajobraz oraz bezpośrednia bliskość atrakcyjnych turystycznie miejsc (Beskid Śląski, Beskid Mały, miasta Szczyrk i Bielsko-Biała).


PRZEDSIĘBIORSTWA NA TERENIE STREFY

Pierwszym zakładem, który powstał w strefie była Kera Ceramika S.C.. Uroczyste otwarcie zakładu odbyło się 16 grudnia 2011 roku.

Obecnie na terenie Gminnej Strefy Aktywności Gospodarczej funkcjonują następujące firmy: 

- Kera Ceramika 

- Lenko S.A.

- Pol Lab

- Eko Wtór

- Adamus

- Sil Trade

- Bulten

- Euro-wind

- Prosperplast

- FPU Kamil

- Mika

- ASK Poland 

- Techsystem

- Alux

Pozostałe aktualności: