A- A A+

Urząd Gminy w Wilkowicach

43-365 Wilkowice
ul. Wyzwolenia 25
tel. +48 33 499 00 77
fax. +48 33 817 30 43
Piątek, 09:44, 28 Wrzesień 2018
Dsc07975

26 września 2018 roku, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala Sportowej Polski, podczas której Klub Sportowa Polska wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia związane z rozwojem sportu.
Na uroczystość, podobnie jak co roku, przybyło wielu znamienitych gości, wśród których byli m.in.: Andrzej Supron – zapaśnik, wicemistrz olimpijski z Moskwy, mistrz świata i Europy oraz Tomasz Stockinger – polski aktor teatralny i filmowy.
W tym roku nasza Gmina, po raz kolejny, otrzymała wyróżnienie w kategorii „Sportowa Gmina”, przyznawane samorządom, które stawiają na rozwój sportu, promują aktywny tryb życia mieszkańców oraz budują nową infrastrukturę sportową na swym terenie. Wyróżnienie dla gminy odebrał Wójt Mieczysław Rączka.
W kategorii „Pasjonat Sportowej Polski” medalem uhonorowany został mieszkaniec naszej Gminy Pan Piotr Pielesz, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej od 2005 r. - w latach 2006-2008 prezes OSP. Od 2007 roku do dnia dzisiejszego Radny Gminy Wilkowice, a od 2010 roku stoi na czele Komisji ds. Kultury Fizycznej, Sportu i Promocji Gminy, w ramach której kreuje politykę prosportową i prorekreacyjną na terenie Gminy Wilkowice oraz współorganizuje liczne imprezy, wśród których na pierwszym miejscu wymienić należy Puchar Magurki w biegach narciarskich „Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg”.
Jako wieloletni zawodowy marynarz, Bosman i I Oficer na żaglowcu "Zawisza Czarny" od kilku lat Pan Piotr jest inicjatorem rejsu tym żaglowcem po morzu Bałtyckim, w którym udział corocznie bierze kilkunastu mieszkańców Gminy Wilkowice.

Obrazek 0 z 0