A- A A+

Urząd Gminy w Wilkowicach

43-365 Wilkowice
ul. Wyzwolenia 25
tel. +48 33 499 00 77
fax. +48 33 817 30 43
Piątek, 09:37, 10 Marzec 2017
Img 20170308 101158

          Od 2-5.03.2017 roku w Białce Tatrzańskiej odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Przez trzy dni sportowych zmagań dopisywała nam istnie wiosenna aura, która dla kibiców była jak z bajki, natomiast dla zawodników niekoniecznie. Ciężki i mokry śnieg stanowił bowiem dla startujących dodatkowe utrudnienie.

         W pierwszy dzień odbyły się biegi klasykiem. Walki jak zwykle nie brakowało, medale zdobywały praktycznie wszystkie biorące udział w zawodach województwa. Rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych odbywała się na trasach długości 3, 2 oraz 1 kilometra. Wśród naszych uczniów 4 miejsce zajęła Maria Jakubiec przegrywając 7 sek. do pierwszego miejsca, 2 sekundy do 2 oraz 1 sek. do 3 miejsca. Bardzo dobry wynik tego dnia zanotowała również Martyna Mańdok (12 miejsce) oraz Karolina Żmij (15 miejsce).

         W drugi dzień uczniowie rywalizowali stylem dowolnym. W tym dniu polały się łzy szczęścia oraz łzy smutku w naszej drużynie. Po niesamowitym biegu złoto Mistrzostw Polski przypadło naszej uczennicy – Marii Jakubiec, bardzo dobre miejsce zajęły Kalina Dziubek oraz Emilia Dobija kolejno 15 i 16 miejsce. W młodszej kategorii świetny bieg zanotowały nasze najmłodsze uczennice Martyna Mańdok 7 miejsce, Alicja Nowak 12 miejsce oraz 22 Martyna Rosiak. Dziewczynki w swojej kategorii wiekowej zajęły odpowiednio 1, 2 i 6 miejsce. Jak już wcześniej wspomniałam w tym dniu polały się łzy smutku, dlaczego? Bowiem nasz uczeń Dominik Kanik w pięknym stylu podążał po medal, niestety 300 metrów przed metą został skierowany omyłkowo zamiast do mety na kolejne kółko i wówczas marzenia o medalu pękły jak bańka mydlana.

          Ostatni dzień Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady 2017 to biegi sztafetowe w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów. Każda drużyna składała się z czwórki zawodniczek lub zawodników, szkoły podstawowej i miała do pokonania określony dystans czterokrotnie, pierwsze dwie zmiany stylem klasycznym i dwie następne dowolnym. Dzień ten okazał się dla nas również wspaniały. Dziewczyny po heroicznej walce, wręcz wyszarpały brązowy medal, w składzie Karolina Żmij, Emilia Dobija, Kalina Dziubek i Marysia Jakubiec. Warto dodać że Marysia Jakubiec w tym dniu zaliczyła najlepszy czas w kategorii dziewczyn, a także w grupie  chłopaków. Godny uwagi jest fakt, iż pomimo, że nie jesteśmy Szkołą Sportową, nie mamy klas sportowych, to  w ogólnej klasyfikacji Szkół Podstawowych w całej Polsce zajęliśmy 7 miejsce oraz 4 miejsce w klasyfikacji szkół w grupie dziewczyn.

         Ktoś mi zadał pytanie – „Czy uzyskany wynik jest dla mnie zaskoczeniem?” Myślę, że nie. Uważam, że jest to nagroda za trud, wysiłek i serce jakie dziewczyny i chłopaki wkładają na każdym treningu. Jest to nagroda za ich wyrzeczenia i poświęcenie się treningom (grupa naszych uczniów na co dzień trenuje w klubie LKS „Klimczok-Bystra” pod okiem Olimpijki z Soczi Agnieszki Szymańczak-Fiołek oraz Beaty Szymańczak). Zawodnicy naszej szkoły bardzo często startują w Pucharze Polski oraz zawodach wojewódzkich, gdzie podkreślają przynależność do czołówki. Myślę, że to dopiero początek naszej przygody z tak poważnymi zawodami. Grupa młodych uczennic z naszej szkoły, jestem pewna, że godnie zastąpi swoje starsze koleżanki i za rok będziemy ponownie się cieszyć z medali  Mistrzostwa Polski.

          Bardzo się cieszę, że nasze sukcesy docenienia Wójt Gminy Wilkowice – Pan Mieczysław Rączka oraz Pan Dyrektor – Andrzej Pobożny. Po chwili, gdy nasze emocje ostygły, został w szkole zorganizowany apel. Uczniom przy całej społeczności szkolnej ponownie zostały wręczone medale i puchary przez nich zdobyte. Dodatkowo uczniowie otrzymali od Pana Wójta oraz Pana Dyrektora osobiste gratulacje, dyplomy oraz nagrody z podziękowaniem za tak wspaniałe wyniki. Podczas uroczystości doszło również do pięknego gestu – wręczono Dominikowi Kanikowi puchar za wspaniałą sportową postawę w związku z pomyłką, jaka spotkała go podczas zawodów (puchar  ufundowało TUiR „Warta”).

          W imieniu swoim oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Wilkowicach, jeszcze raz serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy tak godnie reprezentowali naszą szkołę oraz Gminę Wilkowice na arenie krajowej. Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim Rodzicom, którzy przez te 3 dni byli z nami i w przepiękny sposób dopingowali swoje pociechy.

GALERIA ZDJĘĆ >>

 

                                                                                                                               Nauczyciel w.f.

                                                                                                                            Beata Szymańczak

Obrazek 0 z 0